DEĞERLİ KATILIMCILAR;

20-21-22 NİSAN 2020 tarihinde düzenlenmesi planlanan ULUSLARARASI BİLİMSEL ÇALIŞMALAR KONGRESİ / MARDİN ülkemizde alınan tedbirler çerçevesinde ileri bir tarihe ertelenmiştir. Yeni kongre tarihimiz sitemizden ilerleyen zamanlarda duyurulacaktır.

Saygılarımızla;

 

4. ULUSLARARASI BİLİMSEL ÇALIŞMALAR KONGRESİ

 

UBCAK

 

Değerli Akademisyenler; 

4. Uluslararası Bilimsel Çalışmalar Kongresi (UBCAK) mimari, etnografik, arkeolojik, tarihi ve görsel değerleri ile Güneydoğu’nun şiirsel kentlerinden biri olan Mardin’de yapılacaktır. 2018 yılından bu yana yurt içi ve yurt dışındaki akademisyenlerin destekleri ve farklı üniversitelerin ev sahipliğinde yapılan Kongre’mizin dördüncüsünü 20-21-22 Nisan 2020 tarihleri arasında Mardin şehrinde gerçekleştireceğimiz ve siz değerli akademisyenleri misafir etmekten onur duyacağız. 

Kongremiz, Sosyal Bilimler, Fen ve Mühendislik Bilimleri, Sağlık Bilimleri, Güzel Sanatlar, Eğitim Bilimleri, Spor Bilimleri, Mimarlık ve Tasarım bilimlerini kapsayan uluslararası alanda bilim insanlarını bir araya getirmeyi ve bilimde yapılan çalışmalara uluslararası düzeyde katkı sunmayı amaçlamaktadır. Ayrıca kongremizde lisans, lisansüstü öğrencilerini ve bilime katkı sağlayan değerli akademisyenleri bir araya getirmeyi ve yapılan çalışmalara eleştirel gözle bakılmasını sağlayan bilimsel ortamların oluşturulduğu akademik atmosfer eşliğinde sunumların gerçekleştirilmesi hedeflenmektedir. Bu doğrultuda 4. Uluslararası Bilimsel Çalışmalar Kongresi’nde sunacağınız bilimsel çalışmalarınız sizlerin istekleri doğrultusunda isterseniz özet metin isterseniz tam metin ya da belirli dergilerde makale olarak (hakem sürecinden geçtikten sonra) yayın dünyasına kazandırılacaktır.

   Kongremizin sunum dili Türkçe ve İngilizce dir.

Medeniyetler diyarı Mardin’de 20-21-22 Nisan 2020 tarihleri arasında buluşmak dileğiyle….

 • 3 NİSAN 2020

  Özet Gönderimi için Son Tarih:


 • 6 NİSAN 2020

  Kongre Kayıt ve Son Ödememe Tarihi:

 • 13 NİSAN 2020

  Kongre Programı’nın Açıklanması:


 • 20 NİSAN 2020

  Kongre’nin Başlaması:


 • 20 MAYIS 2020

  Tam Metin Gönderme Son Tarihi:


Konuşmacılar

Sponsorlar